Aktualności

KOLEJNI INŻYNIEROWIE ARCHITEKCI W WSEiZ

IMG 7342

21 lutego 2018 w murach naszej uczelni odbyły się kolejne obrony na kierunku Architektura. Wśród osób, które się broniły byli przedstawiciele Samorządu Studentów WSEiZ.

PIERWSI MAGISTRZY STUDIÓW ANGLOJĘZYCZNYCH W WSEiZ

IMG 7342

20 lutego 2018 w murach naszej Uczelni pięć osób z kierunku Management and Production Engineering II stopnia obroniło prace magisterskie i zdobyło tytuł magistra (Master of Science).

DZIEŃ MŁODEGO ARCHITEKTA I DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA

IMG 7342

W połowie marca (14. i 15.) odbędą się dwie interesujące imprezy – Dzień Młodego Inżyniera oraz Dzień Młodego Architekta, na które w imieniu Organizatorów zapraszamy. Oba wydarzenia odbędą się w Multikinie Złote Tarasy.

ZAPRASZAMY NA TARGI EDUKACYJNE DO PAŁACU KULTURY

IMG 7342

W dniach 23-24 lutego 2018 (piątek-sobota) w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się targi edukacyjne pod nazwą XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny „Perspektywy”. WSEiZ jako jedna z wielu uczelni wyższych wystawi tam swoje stoisko.

WARSZTATY W FUNDACJI CEL

IMG 7342

Jeśli chcesz odnaleźć się w chaosie zmian związanych z wkraczaniem w dorosłe życie – weź udział w bezpłatnych zajęciach grupowych „W poszukiwaniu nowego dorosłego ja”, które organizuje Fundacja C.E.L.

ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU INŻYNIERKI 4.0

IMG 7342

Obecnie odsetek kobiet na kierunkach inżynieryjnych polskich uczelni wynosi 37%, a w firmach z sektora STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) zaledwie co piąty pracownik na stanowisku specjalistycznym to kobieta. W związku z taką sytuacją firma Siemens kieruje do studentek uczelni technicznych program mający na celu zwiększenie ich kompetencji cyfrowych w obszarze Industry 4.0. W ramach projektu Inżynierki 4.0 firma przygotowała warsztaty prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów od technologii przemysłowej, finansów w przemyśle i komunikacji.

Na warsztaty można zgłaszać się do 27 lutego. Link do kwestionariusza tutaj.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O CSR

IMG 7342

Celem konkursu organizowanego przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu jest upowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang.  Corporate Social Responsibility, CSR). Jeśli jesteś licealistą lub studentem i masz nie mniej niż 26 lat – weź udział w konkursie!

WYSTAWA PRAC PROJEKTOWYCH STUDENTÓW ARCHITEKTURY

IMG 7342

Zapraszamy do Galerii WSEiZ na ul. Rejtana 16 do obejrzenia wystawy projektów Centrum Integracji Społecznej w Piasecznie wykonanych przez studentów Architektury WSEiZ.

Projekty studentów zostały przedstawione Władzom Gminy Piaseczno w grudniu 2017 i wzbudziły ich aprobatę.

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z GMINĄ GÓRA KALWARIA

IMG 7342

W piątek 26 stycznia 2018 nasza Uczelnia podpisała porozumienia o współpracy z gminą Góra Kalwaria. Na spotkaniu obecne były Władze WSEiZ, Burmistrz gminy Góra Kalwaria mgr Dariusz Zieliński, Zastępca Burmistrza mgr inż. Jan Wysokiński oraz Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Promocji pani Monika Maciak.

WAMPIRIADA W WSEiZ

IMG 7342

W sobotę, 27 stycznia w budynku WSEiZ na ul. Rejtana odbyła się akcja Wampiriada, w czasie której można było honorowo oddać krew. W wydarzeniu wzięło udział siedemnaście osób, które oddały krew dla potrzebujących. Chętnych było ponad 20, ale niestety nie wszyscy pozytywnie przeszli weryfkację. Bardzo im dziękujemy i  mamy nadzieję, że uda się powtórzyć Wampriadę również za rok.

Akcję na naszej Uczelni zorganizowała studentka 3 roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji, pani Aleksandra Sobczyńska, której serdecznie dziękujemy! Pani Aleksandra jest także członkinią warszawskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Dar Serca". Wampiriada w WSEiZ doszła do skutku także dzięki niemu.