EGZAMIN TOEIC

Z przyjemnością informujemy, że od 01.03.2016 r. WSEiZ jest partnerem ETS (Educational Testing Service), największej organizacji testującej na świecie, lidera w tworzeniu obiektywnych i rzetelnych certyfikatów językowych, i narzędzi wspomagających naukę języków obcych. W WSEiZ jako Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym ETS będziesz mógł:
• zarejestrować się na egzamin,
• zdać egzamin,
• uzyskać certyfikat TOEIC!

TOEIC

 

EGZAMIN JĘZYKOWY TOEIC

Egzamin jest przeznaczony dla osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, zapewnia precyzyjny pomiar umiejętności językowych, w zakresie rozumienia ze słuchu, czytania oraz gramatyki.

Test sprawdza umiejętność praktycznego posługiwania się językiem angielskim w środowisku zawodowym i w codziennym życiu. Składa się z 200 pytań wielokrotnego wyboru i trwa 2 godziny zegarowe. Ocena jest wyrażona w punktach w skali od 10 do 990. Stopień trudności pytań jest zróżnicowany aby precyzyjnie określić na jakim poziomie znajduje się zdający. Zaletą egzaminu jest to, że kandydat nie deklaruje poziomu znajomości języka angielskiego przed przystąpieniem do egzaminu. To egzamin określa poziom zaawansowania zdającego, zależnie od liczby punktów, która otrzymał.

Więcej szczegółów o egzaminach TOEIC na stronie www.etsglobal.org

Terminy egzaminów
Szczegółowe informacje o terminach egzaminów oraz zasadach rejestracji będą zamieszczane na bieżąco. Czas oczekiwania na wyniki testu to maksymalnie 10 dni roboczych.

Aby dowiedzieć sie więcej o egzaminie TOEIC® prosimy o kontak na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Koszty egzaminów
Koszt egzaminu TOEIC® Listening and Reading oraz Certyfikatu TOEIC® Listening and Reading wynosi:
– dla osób pracujących 355 pln + 20 pln (Certyfikat),
– dla studentów i osób poszukujących pracy 320 pln + 20 pln (Certyfikat).

Cena specjalna, tylko dla studentów WSEiZ wynosi:
– za egzamin TOEIC® Listening and Reading 50 pln,
– za Certyfikat TOEIC® Listening and Reading 230 pln.

Test próbny TOEIC
Wejdź na stronę www.testujangielski.pl i rozwiąż test, który pokaże Ci jak dobrze znasz język angielski. Test jest darmowy i został zbudowany w oparciu o autentyczne pytania egzaminu TOEIC®.

CERTYFIKAT JĘZYKOWY TOEIC

Certyfikat TOEIC (Test of English for Inernational Communication) został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC jest egzaminem skupionym na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych.
Obecnie wyniki TOEIC® są uznawane przez ponad 14 000 firm, agencji rządowych oraz programów nauczania języka angielskiego w ponad 150 krajach na całym świecie. Od ponad 30 lat testy TOEIC® wyznaczają standardy oceny kompetencji językowych w środowisku pracy.

Rodzaje certyfikatów TOEIC:
– pomarańczowy      10÷215 punktów,
– brązowy                   220÷465 punktów,
– zielony                     470÷725 punktów,
– niebieski                 730÷855 punktów,
– złoty                          860÷990 punktów.

Ze szczegółową tabelę koleracji punktów egzaminu TOEIC® względem poziomów Rady Europy (CEFR) zapoznasz się tutaj.